S/MIME v českých Lotus Notes

Pokud používáte české klienty Lotus Notes a posíláte ven poštu podepsanou pomocí X.509 certifikátu, mohlo se vám stát, že druhá strana nepřijala mail korektně, protože byl prý po cestě změněn. Může za to "horlivost" při překladu, kdy se do výsledného kódu pro národní klienty dostal překlad i několika klíčových slov, která měla zůstat anglicky. Server příjemce očekává anglickou obálku a místo toho dostal slovo v češtině.

Na tento problém mám fix. Lokalizační soubor, ve kterém je těch pár přeložených slov vráceno zpět na anglická. Stačí jím zaměnit ten původní: C:\Lotus\Notes\mui\cs\nstrings.dll.mui.

Jak poznáte, že to zabralo? Pošlete podepsaný mail kolegovi (předtím musíte mít importovaný X.509 certifikát do Notes ID, ale to předpokládám, že máte, jinak byste neměli tento problém). Před fixem to vypadá takto:

Špatně podepsáno
 

A po fixu takto:

Správně podepsáno
 

Máte-li o fix zájem, napište mi. Budu rád, když se mi potom ozvete, zdali to ve vaší konkrétní situaci pomohlo. Různí příjemci mají různé konfigurace (poštovní systémy, proxy, relay, antiviry, ...).

Aktualizace: Fix můžete přímo stáhnout.

Předchozí: Seminář Lotus Notes 8.5
Následující: Nový Mac