Semináře Lotus Quickr 8.5

Připravuji pro Vás seminář o poslední verzi Lotus Quickr 8.5. Je to ve dnech 19. a 21. října, 2010. První termín je pro obchodní parntery, druhý termín je pro zázakníky.

Podrobnější info, i s kontaky na registraci, je na nových stránkách: http://petrkunc.net/featured/seminare-lotus-quickr-8-5/

Lotus News - září 2010 Praha

Lotus News

Milí obchodní partneři Lotusu, zveme vás na podzimní Lotus News, které se uskuteční ve čtvrtek 16. 9. 2010, od 14 do 17:30 hodin. Jako vždy, v pražské pobočce IBM.

Přes prázdniny a těsně po nich se objevilo několik novinek, takže se dozvíte informace například o Lotus Notes 8.5.2 i Quickru 8.5.

Dále jsme rádi, že naše pozvání přijal Ed Brill produktový manažer Lotus Notes/Domino, který bude povídat o současnosti a budoucnosti Lotus Notes.

Akce je určena primárně pro obchodní partntery IBM. Máte-li zájem, registrujte se co nejdříve -- a teď pozor, ne na emailu Tomáše Vávry, ale online přes LotusLive (a teprve, kdyby s tím byly nějaké problémy, tak přes tomas.vavra@cz.ibm.com)

Tešíme se na Vás!

Přesun webserveru

V nejbližších dnech plánuji změny na tomto webu, což s sebou obnáší i přesun na jiný hardware u mého provozovatele hostingu; a tedy i změnu IP adresy.

Pokud se trefíte do toho úseku, kdy ještě nebudou rozdistribuovány DNS záznamy, případně obnoveny data ze zálohy, a uvidíte chybové hlášky, nelekejte se, jedná se o tuto plánovanou údržbu.

PS. Twittery @petr_kunc a @LotusCZ mezitím samozřejmě pojedou.

Lotus Notes 8.5.2 ke stažení

Download

Přesně podle plánu vyšly Lotus Notes 8.5.2. Stahujte z download serverů. Do vyhledávání dejte "8.5.2" nebo přímo některý z následujících kódů (part numbers)

IBM Lotus Domino Server 8.5.2 for Multiplatform English eAssembly (CRC5PEN) - 11 files (5776mb)

Quick Start Guide - IBM Lotus Notes and Domino 8.5.2 Multilingual (CZIB1ML)
IBM Lotus Notes and Domino 8.5.2 Release Notes English (CZIB3EN)
IBM Lotus Notes, Domino Designer and Admin 8.5.2 for Windows XP and Vista 32 Bit English (CZIF0EN)
IBM Lotus Domino 8.5.2 32 bit for Windows English (CZIP9EN)
IBM Lotus Domino 8.5.2 64 bit for Windows English (CZIQ0EN)
IBM Lotus Domino 8.5.2 32 bit for AIX English (CZJ99EN)
IBM Lotus Domino 8.5.2 64 bit for AIX English (CZIQ1EN)
IBM Lotus Domino 8.5.2 32 bit Linux for xSeries English (CZIQ2EN)
IBM Lotus Domino 8.5.2 64 bit Linux for zSeries English (CZIQ3EN)
IBM Lotus Domino 8.5.2 32 bit Solaris English (CZIQ4EN)
IBM Lotus Domino 8.5.2 for IBM i English (CZIQ5EN)

IBM Lotus Notes Traveler 8.5.2 Windows English eAssembly (CRC8VEN)

IBM Lotus Notes Traveler 8.5.2 for Windows English (CZJ11EN)
IBM Lotus Notes Traveler 8.5.2 for Linux English (CZJM6EN)

IBM Lotus Domino Enterprise Client Access License 8.5.2 for Multiplatform English eAssembly (CRC50EN)

IBM Lotus Notes Client 8.5.2 for Windows English (CZIF3EN)
IBM Lotus Notes Client 8.5.2 for MAC English (CZIF6EN)
IBM Lotus Notes Client 8.5.2 for Linux (RPM Install) English (CZIF4EN)
IBM Lotus Notes Client 8.5.2 for Linux (Debian Install) English (CZIF5EN)
IBM Lotus Notes Client 8.5.2 Basic Configuration for Windows English (CZIF7EN)
IBM Lotus Notes Client 8.5.2 Basic Configuration for Mac English (CZIF8EN)

Jestli chcete klasicky stáhnout vše pro Windows 32-bit, nakopírujte tedy do pole Findy by part number toto CZIP9EN, CZIF0EN, CZJ11EN, CZIF3EN

Zadání dotazu
 
Soubory ke stažení
 

Workshop o Sametime 8.5

Zvu všechny zájemce z řad partnerů na seminář zabývající se poslední verzí Lotus Sametime 8.5. Projdeme novinky, které tato verze nabízí, zejména radikální změny v architektuře (propojení Lotus Domino a WebSphere Application serverů). Akce je jednodenní, sejdeme se ve čtvrtek 2. září 2010, v 9 hodin v IBM Praha. Konec mezi 16. a 17. hodinou.

Seminář je praktický -- nebudeme sice instalovat Sametime servery od začátku, ale všechny jejich funkce si v praxi vyzkoušíme. Proto, jestli chcete, vezměte si své vlastní webkamery spolu s ovladači na USB Flash. Vyzkoušíte si, jak vypadá v nové verzi přenos hlasu a videa a jak správně využít Vaši vlastní webkameru v Sametime 8.5.

Akce je určena jak pro ty partnery, kteří o Sametime 8.5 doposud moc nevědí, tak i pro ty, kteří si jej již nainstalovali a chtějí si rozšířit znalosti, vznést dotazy a případně podělit o zkušenosti.

Míst v učebně je 15 a protože na některých studentských noteboocích pojedou serverové komponenty, může se stát, že se několik dvojic účestníků společně podělí o jedno PC.

Zájemci, hlaste se, prosím, na známý mail lucie_tucna@cz.ibm.com

Poznámka: Akce je primárně určena pro obchodní partnery IBM. Jste-li zákazník a máte zájem se takové akce zúčastnit, napište, prosím, také: buď bude volné místo a můžete přijít, nebo vás bude více a uspořádáme druhé kolo, pro zákazníky.

sametime webmeeting
 

Lotus Connections 3.0 beta

Letos by měla vyjít další velká verze Lotus Connections 3.0. V tuto chvíli je ve fázi betatestování a každý, kdo má (nebo si zdarma zaregistruje) účet na Greenhouse si tam může od nynějška Connections 3.0 vyzkoušet.

Hned po prvním přihlášení se objeví uvítací obrazovka, kde vás jednoduchý průvodce seznámí s možnostmi Connections. Je to beta, proto uživatelské rozhraní je zatím jenom v angličtině.

Connections 3.0
 

České blogy o Lotus Notes

Dovoluji si vás upozornit na dvojici dalších zajímavých webů, které už nějakou dobu pravidelně informují o dění kolem Lotus Notes, v češtině. Velmi pravděpodobně je už znáte, ale co kdyby ne... V obou případech se jedná blogy obchodních partnerů IBM, kteří mají ve svých řadách zkušené technické odborníky i přístup k nejčerstvějším informacím.

Blog CubeTeam

www.cubeteam.eu/cubeblog Najdete zde hlavně konkrétní tipy a triky pro adminy i vývojáře (hlavně kolem Notes a Quickru) odrážející jejich praktické zkušenosti s touto technologií.

CubeBlog
 

Blog TCL DigiTrade

blog.tcl-digitrade.com Publikují novinky ze světa Lotusu, tipy a triky pro adminy i vývojáře a popisy možností a novinek firemních aplikací, které sami vyvíjejí.

Blog TCL DigiTrade
 

Vyšel Lotus Sametime 8.5.1

Podle plánu se o prázdninách objevila další, setinková, verze Lotus Sametime 8.5.1. Tato verze už oficiálně podporuje Lotus Domino 8.5.1, Windows 7, Linux a Mac OS X 10.6.

Na download serverech ji najdete pod číslem eAssembly CRC10ML. Pamatujete na obrazový postup instalace "From Zero to Hero" -- tak ten byl nyní aktualizován a rozšířen pro tuto novou verzi: Installation and Setup of IBM Lotus Sametime 8.5.1 - From Zero to Hero - The next Generation. A ještě odkaz na oficiální dokumentaci.

Návod na Sametime 8.5.1
 

Aktualizace vizitek v Lotus Sametime

Lotus Sametime od verze 7.5, a je jedno, jestli je instalován samostatně nebo používán ten integrovaný v Lotus Notes 8 a vyšší, nabízí používat tzv. vizitky uživatelů (business cards). Ano, jstou to ty čtverečky, které se objeví po najetí na jméno člověka v seznamu kontaktů, nebo také na jeho "aktivní jméno" v aplikacích Lotus Notes (třeba standardně v poštovní databázi).

Sametime - vizitka
 

Data do vizitek se dotahují z různých zdrojů: většina jde z LDAPu (Domino Directory), některé může uživatel nastavit sám (Lokalita, kontaktní telefonní číslo). Sametime netahá tyto informace z LDAPu při každém překreslení; stáhne si je jednou, při prvním zobrazení vizitky pro daného člověka, a uloží si ji lokálně do cache v souboru. Kde je tato cache uložena?

Pro plného klienta Sametime:
C:\Documents and Settings\<user<\Application Data\Lotus\Sametime\.metadata\.plugins\com.ibm.collaboration.realtime.people.impl\
PersonCache\<community folder>

Pro klienta v Lotus Notes
Data\workspace\.metadata\.plugins\com.ibm.collaboration.realtime.people.impl\
PersonCache\<community folder>

V tomto adresáři je soubor .index, který obsahuje seznam stažených kontaktů. Malá ukázka:

#Thu Aug 1 19:43:23 CEST 2010
petr_kunc@cz.ibm.com=p$77FFEE845B35D5B8
frantisek_simetinger@cz.ibm.com=p$15EEB1FAF19A2DEF

Identifikátor vpravo od rovnítka potom určuje uložení vlastní osobní informace, v souborech .xml a .jpg. V .xml jsou data do vizitky, v .jpg je stažená fotka uživatele.

Uložené informace pro vizitku
 

Asi se zeptáte: Jak často se tyto stažené informace aktualizují? Standardně se data aktualizují každých 7 dní. Tento interval můžete změnit pomocí parametru com.ibm.collaboration.realtime.people/lookupExpirationDays v souboru plugin_customization.ini. (Postup, jak toho docílit hromadně pro celou firmu.)

Pokud děláte změny v LDAPu, přidáváte fotky a podobně, a chcete mít jistotu, že se to správně ukazuje ve vizitkách v Sametime, klikněte pravým tlačítkem na jméno kontaktu a vyberte Refresh Person Info. To vynutí stažení aktuálních informací a fotky z LDAPu.