Setup Domina na Linuxu

Instalace Domina se skládá ze dvou částí: install, kdy se jenom nakopírují soubory na disk a setup, kdy se server konfiguruje (dává se mu jméno, přidává se do domény a podobně). Oba kroky lze dělat přes grafického instalačního wizarda i přes příkazovou řádku. Druhá možnost je tu pro newindowsovské systémy, které nemusejí mít nainstalovaná grafická X Window.

V poslední době už je ale grafické rozhraní běžné i na unixových serverech a instalace i setup v grafice je čím dál častější. Setup Domina lze provést lokálně nebo na dálku. Na dálku se to provádí z PC administrátora, který si nainstaluje Remote Server Setup, připojí se na server s Dominem a dokončí setup serveru. Lokálně se to provádí přímo na příslušném serveru spuštěním setup wizarda.

Když končí install Domina, máte na výběr, zda chcete pokračovat lokálním nebo vzdáleným setupem. Pokud dáte lokální, začne se nahazovat javový grafický wizard. I přesto, že grafický install proběhnul v pořádku, může se stát, že grafický setup vyhodí hlášení: Xlib: connection to ":0.0" refused by server
Xlib: No protocol specified
Please edit your shell's DISPLAY environment variable to reflect an unlocked terminal that you would like to launch the Domino Setup Program on.

Řeknete si, dobře, kouknu na to, dáte echo $DISPLAY a vyběhne správně ":0.0". V tom to tedy není; musí se nastavit práva přes xhost. Otevřete konzoli, swichněte se na roota (nezapomeňte, Domino se musí spouštět jako non-root uživatel, defautlně se jmenuje "notes") a zadejte: # xhost +local:notes kde "notes" je práve jméno uživatele, pod kterým Domino běží a který nahazuje setup wizarda. Vyskočí odpověď non-network local connections being added to access control list a můžete zkusit pustit wizarda znovu, teď už pojede.

Předchozí: Portal 6.0.1.4
Následující: Lotus Mashups na Greenhouse