Aktualizace vizitek v Lotus Sametime

Lotus Sametime od verze 7.5, a je jedno, jestli je instalován samostatně nebo používán ten integrovaný v Lotus Notes 8 a vyšší, nabízí používat tzv. vizitky uživatelů (business cards). Ano, jstou to ty čtverečky, které se objeví po najetí na jméno člověka v seznamu kontaktů, nebo také na jeho "aktivní jméno" v aplikacích Lotus Notes (třeba standardně v poštovní databázi).

Sametime - vizitka
 

Data do vizitek se dotahují z různých zdrojů: většina jde z LDAPu (Domino Directory), některé může uživatel nastavit sám (Lokalita, kontaktní telefonní číslo). Sametime netahá tyto informace z LDAPu při každém překreslení; stáhne si je jednou, při prvním zobrazení vizitky pro daného člověka, a uloží si ji lokálně do cache v souboru. Kde je tato cache uložena?

Pro plného klienta Sametime:
C:\Documents and Settings\<user<\Application Data\Lotus\Sametime\.metadata\.plugins\com.ibm.collaboration.realtime.people.impl\
PersonCache\<community folder>

Pro klienta v Lotus Notes
Data\workspace\.metadata\.plugins\com.ibm.collaboration.realtime.people.impl\
PersonCache\<community folder>

V tomto adresáři je soubor .index, který obsahuje seznam stažených kontaktů. Malá ukázka:

#Thu Aug 1 19:43:23 CEST 2010
petr_kunc@cz.ibm.com=p$77FFEE845B35D5B8
frantisek_simetinger@cz.ibm.com=p$15EEB1FAF19A2DEF

Identifikátor vpravo od rovnítka potom určuje uložení vlastní osobní informace, v souborech .xml a .jpg. V .xml jsou data do vizitky, v .jpg je stažená fotka uživatele.

Uložené informace pro vizitku
 

Asi se zeptáte: Jak často se tyto stažené informace aktualizují? Standardně se data aktualizují každých 7 dní. Tento interval můžete změnit pomocí parametru com.ibm.collaboration.realtime.people/lookupExpirationDays v souboru plugin_customization.ini. (Postup, jak toho docílit hromadně pro celou firmu.)

Pokud děláte změny v LDAPu, přidáváte fotky a podobně, a chcete mít jistotu, že se to správně ukazuje ve vizitkách v Sametime, klikněte pravým tlačítkem na jméno kontaktu a vyberte Refresh Person Info. To vynutí stažení aktuálních informací a fotky z LDAPu.

Předchozí: S/MIME fix pro česká Lotus Notes 7, 8, 8.5
Následující: Vyšel Lotus Sametime 8.5.1