Kalendář Lotus akcí

V průběhu roku pořádáme nejrůznější pravidelné i nepravidelné akce - semináře, školení, Lotus Café, Lotus News a podobně. Dostáváte na ně pozvánky, objevují se i tady na webu. Napadlo mě vytvořit jeden konsolidovaný zdroj všech těchto termínů. Nejlépe tak, aby se vám sám aktualizoval v kalendářích.

Lotus Notes 8.5 umí v kaledáři zobrazovat nejen data z notesových databází (můj kalendář či kalendáře kolegů), ale i informace z veřejných kalendářových služeb. Využívá k tomu standardu iCalendar (zkráceně iCal). V praxi to znamená, že podobně jako do do čtečky RSS feedů přidáte kanál, přes který stahujete upozornění na novinky, tak nyní do kalendářového programu přidáte odkaz na veřejný kalendář, ze kterého budete on-line tahat aktuální data.

Kalendar v Google
 

A jak na to? Ukážu to na Lotus Notes 8.5 beta. Jestli máte jiný soft, podporující iCaly, použijte jej (třeba Google Calendar). Nebo se na kalendář dívejte přímo, přes web.

Základní údaje.
HTMLHTML přístup z browseru: http://www.google.com/calendar/embed?src=96a929f845hkpac8jd77p8g2ss%40group.calendar.google.com&ctz=Europe/Prague
XMLXML výstup: http://www.google.com/calendar/feeds/96a929f845hkpac8jd77p8g2ss%40group.calendar.google.com/public/basic
iCaliCal přístup: http://www.google.com/calendar/ical/96a929f845hkpac8jd77p8g2ss%40group.calendar.google.com/public/basic.ics

V Lotus Notes 8.5 si otevřete vlastní kalendář a vlevo rozbalte sekci Show Calendars. Klikněte na odkaz Add a Calendar a objeví se dialogové okno na zadání parametrů.

Pridat kalendar
 

Tady si můžete vybrat, jestli typ zvolíte jako ""iCalendar feed" (v takovém případě dosaďte odkaz z řádku "iCal" výše) nebo "Google Calendar" (to dosaďte odkaz z řádku XML). Pak už si jenom vyberte nějaké pěkné barvičky a ikonu do záhlaví.

Typ kalendare
 
Typ kalendare
 

Jestli jste udělali vše správně, pak uvidíte ve svém kalendáři nejen své schůzky z lokálního kalendáře, ale i ty události, které budeme doplňovat do centrálního "Lotus CZ kalendáře". Ty se vám navíc budou dotahovat samy, automaticky.

Kalendar v LN
 

Předchozí: Seminář na Lotus Connections
Následující: Lotus Quickr 8.1.1 - propojení s ECM