Portal a Sametime

WebSphere Portal lze propojit s Lotus Sametime, uživatelé potom budou mít přímý přístup k webovým konferencím, možnosti chatovat s on-line kolegy a vidět jejich stav (awareness). Postup, jak toto zprovoznit. neni složitý a je obdobný, jako když přepojujete zapezpečení Portalu na Domino LDAP (klíčový příkaz WPSConfig lcc-configure-sametime.

Na jednu věc se ale někdy zapomíná, a pokud ji nenastavíte, budete mít problémy s automatickým přihlášením z Portalu do Sametime (ale portlet na webkoference pojede). Musí se ještě v konfiguračním souboru \WebSphere\PortalServer\shared\app\config\CSEnvironment.properties změnit atribut, podle kterého vás Sametime server přihlásí:

CS_SERVER_SAMETIME_1.nameFormatForResolve=cn

Původně tam je dn. Pokud to nezabere, zkuste ještě použít loginName. Po nastavení zrestartujete Portal server a již byste měli vidět sami sebe v portletu Who Is Online a portlet Sametime Contact List už nepíše login chybu:

Sametime Contact List allows users to work with Sametime Instant Messaging on a Sametime server with all Sametime users in your organization. Users can chat, display only online names in the list, sort the list, modify a status message, or modify groups.
To configure, contact your portal administrator.

Logged Out
Sametime Contact List not found.

Stav před změnou parametru:

 

Stav po změně parametru:

 

Předchozí: Novinky z Lotusphere 2007
Následující: IBM stránky pro SMB