Lotus Mobile Connect 6.1

Dnes byl oficiálně oznámen další produkt, který přichází do rodiny lotusových programů: Lotus Mobile Connect 6.1, v dřívějších verzích pod názvem WebSphere Everyplace Connection Manager - WECM. Tedy stejný původ, jako Lotus Expeditor (WebSphere Everyplace Deployment).

Mobile Connect pracuje na nižší úrovni, pod ostatními produkty. Stará se o zabezpečené spojení mezi klientem a server, vytváří mobilní VPN přes potenciálně nebezpečnou LAN či WAN. Podporuje celou řadu protokolů, klientských zařízení, operačních systémů, bezpečnostních standardů. V případě výpadku např. mobilního připojení zajistí po znovunavázání spojení pokračování přenosu dat tam, kde k výpadku došlo.

Chrání přenos citlivých dat po síti, zajišťuje kontinuitu spojení i při nestabilním mobilním připojení. Dobře spolupracuje s ostaními produkty, např. s Lotus Notes, Sametimem či Portalem.

Stejně jako Expeditor se i Mobile Connect skládá ze 3 částí: klienta, serveru a toolkitu. Koukněte se na demonstrační video, je to taková pětiminutová scénka. (16 MB). Nebo na oficiální stránku produktu.

 

Předchozí: Článek: WebSphere Portal 6
Následující: Dokument o lokálních replikách