Portal 6 a Windows služby

Jestli jste už zkoušeli instalovat nový WebSphere Portal 6.0 na Windows, zjistili jste při instalaci, že máte možnost nechat si vytvořit dvě služby Windows (services) pro automatické spuštění Portalu po startu serveru.

Služby samy o sobě fungují, autostart jede. Někdy ovšem může skončit spouštění s varováním a v takovém případě se nepředá řízení dál.

ADMU7711E: Unexpected exception associated with WASService.exe: exitCode = -1 during processing of a server with the name: WebSphere_Portal.

Při běžném rutinním používání to nevadí, Portal server naběhne, jak má. Může to ovšem vadit, pokud zpočátku systém konfigurujete (přepojení na LDAP, rozjetí WCM apod.). Při těchto nastaveních se využívá WPSconfig, který sám spouští celou řadu jednotlivých akcí, ze kterých se skládá ten který úkon (např. již zmíněné přepojení bezpečnosti na LDAP). Jednou z těchto akcí bývá právě spuštění Portal serveru. Pokud při tomto spouštění dojde k warningu, portal se sice spustí, ale nepředá řízení dále, takže další akce se nespustí.

Jak z toho ven? Jednoduše: na chvíli vypněte Portal jako Windows service. Až bude nastavování Portalu dokončeno, můžete ji zase nechat vytvořit.

Zrušení služby:

<websphere_dir>\AppServer\bin\wasservice -remove <servicename>

tedy například (myNode je systémové jméno počítače):

C:\IBM\WebSphere\AppServer\bin\wasservice -remove WebSphere_Portal_myNode

Službu potom můžete znovu vytvořit pomocí příkazu:

<websphere_dir>\AppServer\bin\wasservice -add <servicename> -serverName <servername> -profilePath <quotedProfilePath> -wasHome <quotedWasHome> -userid <windowsadminuser> -password <windowsadminps>

Tedy například:

C:\IBM\WebSphere\AppServer\bin\wasservice -add WebSphere_Portal_myNode -serverName WebSphere_Portal -profilePath "c:\IBM\WebSphere\profiles\wp_profile" -wasHome "c:\IBM\WebSphere\AppServer" -userid Administrator -password password

Předchozí: Dvě videa o Sametime 7.5
Následující: Knížečka o Sametime